Om twee uur rood do familie met van Epe naar liet bosch. Het was een Zondag, zooals alle Zondagen in 'tHaag- sche bosch, wanneer het mooi weer is. Duizenden stroo men naar dat eene puntin en om de tent. Hoe zou men een Zondag kunnen bestaan, zonder er heen te gaan; dat spreekt voor den Hagenaar van zelf; 'tis een stuk van het programma van den dag, waarvan de finale ge woonlijk Scheveningen is. De vorstelijke lusthof is op dat uur de verzamelplaats van alle standen en rangen der maatschappij. Equipages, ruiters en amazones, vor sten en vorstinnen, grijsaards op krukken, die om een aalmoes vragen, generaals en manschappen, ministers en kantoorklerken. A vol d'oiseau gezien eene bonte massa van parasols en wandelstokken, vliegende Jan's in den vorm van stalen pennen, hoeden op de hoofden der heeren, geen hoeden op die der dames, fluweel en zijdedie dienen voor harken en stoffersstoelen en tafelszwaarden die kletteren en glazen die rinkelen voeten bevattende balanceer machinesdie de dames laars jes noemen; tot de familie der ruitenglasachtigen behoo- rende lorgnetten, op de neuzen hunner quasi kippige eigenaars en wat al niet meer. Onze bekenden zijn gelukkig op de plaats hunner be stemming gekomennatuurlijk na vreeselijke debatten over tochtvrije positienen nadat men driemaal een an dere had bezet, eens omdat men de menschen niet kon zien binnenkomen, eens omdat men te ver van de mu ziek zat, en eens omdat men te dicht er bij was.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 93