37 »'t Was bepaald prachtig," ging Mevrouw voort, maar ik heb me weer zitten ergeren aan dat nufje van een Louise Boomblad, die alle moeite deed om geobserveerd te worden. »Kom vrouw, zei v. Zevenaar, die merkte dat Suze het gesprek niet beviel, «luister eens naar dit stuk." »Suze, hoor eens hoe lief," zei mama, bij eene solo op de klarinet, waarvan men aan het tafeltje van van Zeve naar onmogelijk iets hooren kon, «hoor, nu is'tmooi!" «Prachtig," bekende v. Epe, die alle mogelijke moeite deed om iets op te vangenmaar wist dat men die pas sages altijd mooi moet vinden. «Suze mag ik je een bouquet offreerenging hij door, er een nemende uit het mandje van eene kleine bloemen-verkoopster. «O dank je wel, Jan," riep Suze in verrukking, ter wijl zij de bouquet aannam. «Dat is dat kind, uit het steegje naast ons," zei Me vrouw, de grootmoeder, vrouw Stijfsel heet ze, geloof ik, is gisteren komen bedelen, 'tspijt me, dat ge'tjuist van haar heb genomen. Van Epe antwoordde niet, en gaf het kind een gulden. We zullen niet alles nagaan, wat er zoo al in detent werd gesproken. Mijnheer deed aan v, Epe vreeselijke verhalen van de Nieuw-Zeelandsche bekeeringen. Suze vond alles aardig, mooi en lief, Mevrouw deed nog vele van hare evennaasten de revue passeeren. 't Was vier uur, en de muziek der koninklijke garde had haar galop finale gegeven. Men volgde den stroom der huiswaarts-keerenden. «Weet je wie dat is? vroeg mevrouw v. Zevenaar aan

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 95