26 hoe lekker liet onder de dekens moest wezen, en dan zetten we eene gansche barricade van atlassen voor de ramen. »Arme kinderen!" Eens klaagden wetoen kwam de timmerman en den volgenden dag tochtte het nog erger. Hoe we het daar stelden Wel man, heel eenvoudig; we zaten achterover op de stoelen, die natuurlijk door die manoeuvre slag op slag slap in de lendenen werden, en leunden tegen den muur met de voeten tegen de tafel, ofwel tegen de tafel met de voeten tegen den muur een bewerking waardoor de een zoowel als de ander veel van de voormalige frischheid en nieuwheid verloor. Odie kamer zag er vaak erbarmelijk uitsoms vielen de sierlijke inktstellen om en dan moest hét typische zandbakje uit den hoek zijn inhoud ten beste geven; soms schilferde de kalk van den muur, en in dat geval deden vier zakdoeken dienst als stoffers, soms gebeurde het beide te gelijk, ja eens brachten we het zoo ver, dat de gansche tafel omver lag en de grond een chaos opleverde van passers, inktko kers, tabak en kalk, alles op de meest fantastische wijze bemorst met het zwarte vocht, terwijl te mid den van dezen rommel een horloge den tijd dezer gebeurtenis aanwees. En dan die twee kasten, waarin we boeken en cahiers moesten bergen, maar waaruit we soms op tooverachtige wijze appelstroop, rookvleesch en bo terhammen wisten te voorschijn te lokken. Die kamer is er tallooze malen getuige van ge weest hoe ons het angstzweet uitbrak bij de gedachte

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1878 | | pagina 104