56 Zijn schoonheidszin duldde niet dat in de staddie weder bloeide, zulke kleine huisjes gevonden werden. Zijns inziens moest Kilacadmon uit louter trotsche gebouwen bestaan, alsof in andere bloeiende steden, ook geen nederige wijken worden gevonden. Deze huisjes, zoo gezellig door hunne kleinte, werden alle afgebroken, en in plaats daarvan verrees een prachtig gebouw, waar de inwoners zich van tijd tot tijd mochten verzamelen, ten einde te treuren over de goede dagen, die zij gekend hadden, en zich te overtuigen van het vergankelijke in deze wereld; voortaan werden ze gehuisvest in ongezellige gebou wen. Er gebeurde meer, het koffiehuis werd plotseling afgebroken, wijl er beweerd werd dat de inwoners aldaar te grove verteringen maakten; deze beliepen dan ook soms wel het bedrag van een vijftigcentsstuk. Lezer, behoef ik U te zeggen, dat de inwoners recht verdrietig waren over het verlies van deze aan gename verzamelplaats. Maar er viel niets aan te doen. De wegingendie vroeger slechts om de drie maanden plaats hadden, gebeurden tegenwoordig wekelijks, ja soms dagelijks; men moest dus voort durend veel van het versterkte voedsel eten, en van de rustige rustdie vroeger onder de inwoners heerschte, bleef weinig of niets over; tevens besloot de vorst dat de tijd om de vereischte zwaarte te verkrijgen nu niet meer twee, maar vier jaren zoude zijn. Er was nog meerdat de inwoners bedroefdeen wel eene massa nieuwe wijzigingen, die wel niet

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1878 | | pagina 134