LVII opnoemen tusschen de tijden van den ouden en die van den nieuwen vierjarigen cursus. In vroegere jaren was het leven van de cadetten afgespiegeld in hunnen Almanak. En waarom dan nu niet? Waarom zouden wij niet onze gedachten uiten als onze voorgangerswaarom zouden wij dus ook geen jaarboekje hebben? Maar dan moesten wij oogenblikkelijk de handen aan het werk slaan. Gelukkig werd het plan door den Gouverneur goedgekeurd in October en met de uitvoering dadelijk begonnen. Gedurende de tweejarige regeling is er geen alma nak geweest; de oorzaak lag in het kleine aantal cadet ten, dat gedurende dien tijd afwisselde tusschen 18 en 80; de deelneming zou te gering zijn geweest, door velen moesten de meeste uren van hun vrijen tijd gebruikt worden om datgene te verteren, wat dien dag of vorige dagen reeds in de leerzalen was opge- discht. Niet deze laatste reden was het echter, die in het jaar '76'77 bij de cadetten het zwaarste woog. Zij vroegen vergunning tot het doen uitgeven van eenen almanak, welk verzoek echter »in het belang der studie" werd afgewezen. In het jaar 1877 had in de geschiedenis der Aca demie eene gewichtige gebeurtenis plaats. Door het groote gebrek, dat er langzamerhand aan officieren begon te komen, en vooral aan officieren van de K. M. A. afkomstigbegonnen de voormalige Hoog Edel- mogenden in te zien dat de tweejarige regeling te weinig vruchten afwierp. Wel waren er reeds vroeger eenige ministers ge weest, die eene verandering in de regeling wenschelijk

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1878 | | pagina 63