LVIII hadden geacht; maar aangezien zij te kort aan het roer bleven om de zaak door te zetten of hunne plannen werden verworpen, duurde het eenige jaren, eer de man optrad, die, evenzeer als zijne voor gangers de belangen van het leger en de Academie, behartigde, maar nu ook zijn wil wist te doen zege vieren. Men keerde weder tot het oude terug; er werd bepaald dat evenals weleer een vierjarige cursus zoude geopend worden. Het zou nu wel weder naar de Academie toestroomen als vroeger; dit jaar was dan ook de toeloop zeer groot, doch betrekkelijk een klein deel van hen, die zich hadden aangemeld, slaagden. Het aantal cadets is nu weder gestegen tot 153; de samenstelling van een almanak kan dus nu gemak kelijker zijn; er zijn meer krachten die kunnen mede werken. Na deze inleiding (die misschien wel wat lang is, maar zooals wij hopen door een belangstellend lezer toch niet zal worden overgeslagen) komen wij eindelijk tot het korte verslag der voornaamste gebeurtenissen, welke gedurende dit jaar aan de Academie zijn voor gevallen. Merkwaardige gebeurtenissen hadden vóór 19 Fe bruari niet plaats. Die dag echter was een dag van vreugde, niet alleen omdat we weder gedurende een jaar onzen vorst voor ons land gespaard zagen, maar ook wijl we hoopten den dag aangenaam te zullen doorbrengen. Des morgens te 10 uren eindigden reeds de lessen en te half elf zouden wij koffie drinken, ten einde ons daarna te kunnen kleeden voor de parade. Voor

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1878 | | pagina 64