LIX velen zou het de eerste zijndie zij medemaakten van daar al die drukte en dat geraas aan tafel. Toen echter het ontbijt was afgeloopen, vielen er eenige regendruppels van uit den hoogede parade werd afgecommandeerd en de illusie van velen viel met dien regen in 't water. 's Middags aan tafel werd door een der cadets sergeants het woord gevoerd en wij wijdden een dronk aan onzen Koning. Hadden de cadets met Kerstmis voor een viertal dagen naar de ouderlijke woning kunnen gaan, niet alzoo met Paschen; toen mochten slechts zij gaan, die in alle vakken een voldoend examen hadden afge legd. Voorwaar eene aangename belooning; maar eene nog schoonere was er voor hen weggelegd, die getoond hadden dat vlijt en ijver iedereen kunnen brengen op de hoogste sporten van de ladder onzer kleine maat schappij vijf onzer kameraden werden toen tot cadet sergeant benoemd en wel de cadets-korporaalsBeelen- kamp, Boers, Metelerkamp, Mijnssen en van Rouveroy van Nieuwaal. Reeds was aan den cadet A. E. vou Brücken Fock den 15den Juli van het vorige jaar die graad toegekend, en na het driemaandelijksch examen vóór Kerstmis aan de cadets-korporaals H. J. von Brücken Fock, Mingels en Mijsberg. Den 7den Mei begon de eigen oefening, waarin het hoogste jaar zich moest voorbereiden voor het officiers- en het jongste jaar voor het overgangsexamen. Ge durende de drie weken daarvoor bestemd werkte alles. Het officiersexamen werd afgenomen in de eetzaal, het overgangsexamen in de amusementzaal. Welk een parodie! In die zaal, waar men 'savonds

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1878 | | pagina 65