LX van vijf tot zeven uur gezellig zat te praten om een tafel, bij zijn glas bier of zijn kop koffie, in de can- tine gekocht, waar aan een ander tafeltje een viertal quadrilleerde, waar velen romans lazen, weder ande ren de illustraties doorbladerdenwelke daar ter onzer beschikking lagennog anderen zich bezig hielden met biljarten, een en ander onder de tonen van de piano, welke soms niet te hooren waren door het gezang, in deze zaal van uitspanning zouden de welbekende eikenhouten tafeltjesdonkerbruin van ouderdom, verschijnen, waaraan reeds zoovele cadet ten en nog veel meer adspiranten van hunne kunde (of onkunde) blijken hadden moeten geven, na eerst een opgevouwen papier onder den te korten poot ge plaatst te hebben. In die zaal hoorde men nu het geschuifel van voeten en stoelen van onrustigen, die elkaar dikwijls met lange gezichten zaten aan te kijken, weder zouden de cadetten trachten te antwoorden op de gestelde vragenten einde in het hoogste studie jaar over te gaan. Iedereen wenschte naar het einde; dat einde kwam dan ook, al duurde iedere dag veel langer dan een, waarop wij onze kennis nog niet behoefden uit te stallen. De 14de Juni kwam eindelijk en met dien dag hield alle werken op en werden de boeken in de kast geborgen om ze in de eerste maand niet meer te voorschijn te halen, dan om ze in den koffer te pakken. Den morgen van den 15den was alles in rep en roer. Ransels werden gepakt, trappen werden eenige keeren meer op- en afgedraafd dan noodzakelijk was; 'tkamp hield aller gedachten bezig.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1878 | | pagina 66