LXI Te half acht marcheerden wij af, niet zooals andere jaren voorafgegaan door het muziekkorps van het 6de regiment infanterie, daar- alles nog in rouw verkeerde over een ramp die geheel Nederland trof en ook bij ons woorden van weemoed opwekte. Neêrlands volk betreurde den dood van zijne moe der. Holland miste zijne vorstin. Hadden we geen recht, toen we besloten U het portret van onze Ko ningin in dezen Almanak aan te bieden? Moesten niet alle levenden achterstaan bij haar, die daar in vrede was heengegaanzooals zij in vrede had geleefd Het was eene welverdiende hulde door het cadet- tenkorps aan de geliefde en betreurde vrouw bewezen dat bij acclamatie de keuze op dat portret viel. In Juni 1877 waren de vlaggen omfloerst en de harten vol rouw; in Januari 1878 zou een gedeelte der jon gelingschap van Nederland nog een woord van droef heid spreken een woord van sympathie voor haar, die weldeed. Weinige dagen na het betrekken van het kamp werd de uitslag bekend van het gehouden officiers examen, een uitslag, die in verhouding tot andere jaren, zeer ongunstig was, daar eenige der candidaten niet geslaagd waren. Dit resultaat stemde ons allen, zoowel hen, die eerstdaags den officiersrang zouden bekleeden, als hen die nog in het 1ste studiejaar warenzeer neerslachtig en deed velen van het jongste jaar ook met bange verwachting naar den uitslag der overgangsexamens uitzien. De volgende week werd ook deze bekend; hij was nu juist niet wat men gunstig kon noemen; enke len zelfs konden met de Génestet zeggen: »Wij weten

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1878 | | pagina 67