LXIV kamp gemarcheerd waren, thans in de uniform van hun nieuwen rang of in burgerkleeding te zien bin nenkomen. Langzamerhand verminderde echter het aantal der daar aanwezigen, daar elke vertrekkende trein een gedeelte medenam. Zooals alles, zoo is ook het verlof vergankelijk; de tijd, dien men bij zijne betrekkingen doorbracht, ver liep helaas te snel! In het verlof echter had men ook niet stil gezeten aan de Academie, daar veel, wat ons lief was geworden en wat het dikwijls nog gezellig maakte op dat groote gebouw, verdween. Ik bedoel onze studiekamertjes; die plekken, die zouden kunnen getuigen van gezelligheid en van vroolijkheid, sommige ook van doorloopende vlijt en ijver van hunne bewoners. Op de plaats waar die kamertjes, die ieder door vier cadets bewoond werden, eertijds stonden, was thans eene groote amusementzaal ge komen een amusementzaaldie geschikt en groot genoeg is om weder die honderden in zich op te nemen, die nog komen zullen. Gij zult U kunnen voorstellen, geachte lezer, dat een 68-tal cadets, waarvan ongeveer de helft tot het nieuwe 3de jaar behoorde en die den lsten Septem ber waren aangekomen, het daar eenzaam en onhui selijk hadden. Wij verwenschten eigenlijk in stilte het 2de en 1ste jaar, want deze toch waren de oorzaak dat onze studiekamertjes en tevens onze can- tine weg waren. Eene aangename herinnering blijft ons nog over uit den eersten tijd der nieuwe regeling. We ston den in het gelid geschaard tusschen de kolommen in de eetzaal. De inwendige dienst eischte eene plech-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1878 | | pagina 70