LXV tigheid, die in jaren niet gebeurd was. Aan den tweeden luitenant der genie A. E. von Brücken Fock werd in tegenwoordigheid van zyne kameraden aan de Academie de Eereprijs uitgereikt. Juist gezien daar, recht tegenover onze gelederen, moest die prijs worden uitgereikt, daar moest getoond worden dat Nederland weet te beloonen. Den lsten October kwamen de '2 jongste jaren aan. De corridors werden nu weder bevolkt en de amusementzaal was nu niet meer zoo doodsch en zoo ledig. Door het grooter aantal cadets werd natuurlijk ook het personeel verbonden aan de K. M. A. aan zienlijk vermeerderd, daar er nu ook les wordt ge geven in vakken, die vroeger in de hoogste studiejaren van eene hoogere burgerschool werden onderwezen. Tegelijk met de nieuwe cadetten kwamen echter allerlei nieuwe zaken, zoowel aangename als onaan gename. Vooreerst werden er drie compagnieën gefor meerd, ieder van ongeveer vijftig man sterk; vroeger toen het aantal cadetten nog geringer waswas er slechts ééne. Deze nieuwe indeeling maakte natuur lijk dat er meer sergeants moesten worden aange steld en de onderhandsche bekendmaking dat er weldra verscheidene zouden benoemd worden, behoorde zon der twijfel tot de aangename veranderingen. De 18de October was dan ook voor ons allen een dag van spanning. Op dien datum toch was de uitslag van de benoemingen bepaald. Wij deelden natuurlijk allen in de agitatie van degenen, die met recht konden verwachten de gouden chevrons te be komen. Twaalf verkregen dien graad en wel de 5

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1878 | | pagina 71