LX VII Musschenbroek van het derde studiejaar van het wapen der artillerie O.-L en Van Hoorn van het tweede studiejaar van het wapen der cavalerie h. t. 1. Beiden verzochten hun ontslag en werden eervol van hunne verbintenis ontheven. Ten slotte voelen wij ons gedrongen nog een enkel woord te wijden aan mannenwelke de Academie dit jaar verloor en waaraan zij zeer veel verschul digd is. In de eerste plaats nog een woord ter nagedach tenis aan den Heer E. H. Brouwer, onzen alge meen geachten Bibliothecaris. Sedert het jaar 1836, dus ruim 40 jaren was hij, eerst als Adsistent-Bibliothecarisaan deze inrichting werkzaam. Veel is de Bibliotheek aan hem verschuldigd, die op krijgskundig gebied, tot eene der beste uit ons land behoort. Met lust werkte de Heer Brouwer, totdat eindelijk zijn hooge ouderdom hem noodzaakte zijn ontslag te nemen. In de tweede plaats komt onze hulde toe aan den Eersten Officier van Gezondheid der '2de klasse A. Boele, welke in zijn rang overgeplaatst werd bij het 6de Regiment Infanterie. Hem werd bij rapport order dd. 27 Januari dank betuigd voor de vele en goede diensten gedurende een reeks van jaren door hem aan het personeel der Academie bewezen. Lang zal hij nog in onze herinnering blijven, als wij bedenken hoe zorgvol hij voor ons was tijdens ziekte. Dat hij ook ons nog niet vergeten heeft, toont ons zijne sympathie voor het cadettencorps. Moge hij nog lang voor het leger behouden blijven!

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1878 | | pagina 73