10 En let op, dat je daar vooral niet 0111 lacht, Want, bijzonder in zijn nedrige nachtuniform Is hij in dat geval een beklaaglijke worm; En naakt de politie, of ziet - i er maar een schaduw van Dan roept - i daad'lijk, zoo luid hij maar kan, »Daar komt ze an" En dan loopt hij zoo hard als geen wind kan waaien, Om niet al zóó gauw de provoost in te draaien En denk je, dat ze hem dan niet meer tempteeren, Dan zal ik het je nog wel anders leeren. Weet je wat »sterrekijken" is door je broek... (Ik bedoel pantalon)? Welnu een heele pontekoek, Slik ik nog liever met één hap in, Vóór ik zoo'n astronomisch werk begin. Kortom; je kijkt door je pijp en ze gooien er water in, Tot je eindlijk verkleumd zit in je broek, En je lichaam zoo nat is als dat van een natten snoek. Weet je wat een »natte keering" wil zeggen? De nieuwste cadet zou het je uit kunnen leggen. Ze keeren je eenvoudig met matras en al om, En leêgen dan fluks een glaseen kan of een kom Op je corpus. Weet je wat »neushappen" is Neen, je zult het niet weten, naar ik gis. Nu je blijft zoolang bijten met je neus in de lucht, En springen, dat je er eindelijk van zucht, Tot je neus in je mond zit ter voorloopige bewaring, Bij wijze van gemarineerden haring. En zonder nog van »verticaal zetten" te spreken, Een liefhebberij waar je den nek bij kunt breken, En appèl houden met je nachtspiegel present, Ben 'k met het baren nog niet aan een end; Je moet sprookjes vertellen en liedjes opdreunen,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1878 | | pagina 88