4 Mochten intusschen en het is bijna niet wel anders mogelijkenkele gedeelten overeenstem men met vroeger geplaatste stukken, dan vragen wij onzen lezers toegevend te zijn om der waarheid wille; bovendien mag een opstel als dit niet nieuw zijn. Niettegenstaande een enkele onder onze lezers aan deze stelling den naam van een paradox zal geven, weigeren wij dien titel ten eenemale. In geval hier waarlijk een paradox geopperd was, zou zij verdedigd kunnen worden met de verklaring, dat de geschiedenis, en vooral die van onze voornaamste instellingen, bij elk beschaafd lezer bekend moet zijn in grove omtrekkendat het hier besproken onderwerp zeker weinig waarde zou hebben, wan neer er niet reeds meermalen over geschreven was en dat de waarheid nooit op twee verschil lende wijzen kan worden voorgesteld. Een nieuw stuk wordt u dus niet aangeboden, en vergeef mij mijn tegenspraak, die niet uit lust tot weêrlegging voortkomt een paradox is niet opgeworpen. Het gebouw, waar Neêrlands bekwaamste mannen op militair gebied werden opgevoed,waar, met korte tusschenpoozen, vijftig jaren lang genoegen en teleurstelling, voldoening en weemoed, ernst en losse vroolijkheid elkander den voorrang bleven be twisten, zou een betere pen tot beschrijving eischen. Welwillendheid dan, lezer, ten opzichte van mijn geschrijf; wij weten het, dat ons opstel kan gelezen worden door twee geslachtende vertegen woordigers van het verleden, die de geschiedenis

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 106