zijn iets omtrent de opbouwing en liet bestaan der opvolgende sterkten te zeggen, die ter plaatse van de Academie hebben gestaan. Daartoe willen wij de geschiedenis te hulp roepen. Meer dan 10 eeuwen geleden werd door de Denen aan de rivier de Mark eene sterkte gesticht, die den naam droeg van Bruneshem (-heim). Ge durende het verblijf van de volkstammen, die gewoonlijk onder den algemeenen naam van Noormannen (Aant. 1) samengevat worden, in ons vaderland, waren de Heeren van Breda verplicht hunne woonplaats te vestigen op het huis Te Laar te Zundert, en dus op voldoenden afstand van hun rechtmatig eigendom Veel zouden wij nog kunnen spreken van den tijd vóór de komst der Denen; we zouden de ver klaring van Eumenius Panegyricus (Aant. 2) om trent den bodem rondom Breda kunnen vergelijken met onze eigene ondervinding omtrent heide- en boschgronden, zooals die thans in den omtrek te vinden zijnwe zouden over Kelten en Tungeren met hun gebruiken en hun Sandraudiga dienst (Aant. 3), over Romeinen en Germanen, zooals deze elkander ook in die streken opvolgden, genoeg kun nen zeggen, om aan de nieuwsgierigheid van ge- schiedvorschende lezers te voldoen indien er zulken zijn misschien," maar ons opstel zou het bestek te buiten gaan, en wat meer zegt, veel te droog worden om het ook maar eene enkele lezeres onder de oogen te kunnen brengen. Intusschen moet nog in het voorbijgaan worden opgemerkt, dat in enkele werken de stichting van i

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 109