42 voorschriften, was opgedragen, verkeerden veelal in vervallen toestand, zoo ten gevolge van den al te weelderigen tropischen plantengroei als van de dito stortbuien, zoo door gebrek aan goede gras zoden, als door al te groote uitgestrektheid, (de wal zal wel 1000 Meters lang zijn geweest), alle redenen waardoor, strikt genomen, meer werk van het nog geen 250 man sterke garnizoen geëischt werd dan in billijkheid kon of mocht. De binnenruimte was opgevuld met een massa bamboezen, met Alang-Alang gedekte woningen, bestemd tot logies van troepen en officieren, hospitaal met bijgebouwen, wachten, magazijnen, cantine en sociëteit, keukens, enz. in één woord met alles, wat voor zooveel menschen naar inlandsche zeden en gebruiken levende, maar noodig was. Dit kampement was gelegen op een plateau 25 a 30 M. boven het oppervlak der snel vlietende Moesi en was met het op cc. 1000 M. van daar, op hetzelfde plateau aanwezige civiel etablissement, de Doeson, verbonden door een laan van broodboomen, terwijl omstreeks halverwege een bamboezen wachthuis in een aan de wegzijde open tamboer of palank stond, 's nachts bezet door een korporaal en drie man, allen Euro peanen, aan welke twee koelies tot het onderhouden van vuur waren toegevoegd en welke wacht, laan- wacht geheeten, voor de nachtelijke gemeenschap tusschen het civiel en het militair etablissement had te waken. In het civiel-etablissement, aan drie zijden door ravijnen en de rivier, aan de 4e (aan het plateau) door een bamboezen omheining omsloten, bevonden zich

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 144