43 de woning van den kapitein, militairen comman dant, tevens belast met het civiel gezag, met bijge bouwen, omstreeks 80 passen daarachter, rechts en links geflankeerd door de woning van den hem toe- gevoegden civielen klerk en den len officier van gezondheid van het garnizoen, die als belast met den civielengeneeskundigen dienst en het toezicht over de vaccine speciale vergunning bekomen had, buiten de redoute te wonen. Haaks op het front, door deze drie woningen ingenomen, en zooveel achterwaarts opgesteld dat het uitzicht niet in het minst belem merd werd, stond links, dus voor de docterswoning, de kazerne der oppassers en pradjoerits (politie dienaren en een soort van inlandsche civiele gen darmerie bestemd tot het convoyeren van geld, dieven, enz. onder de bevelen van den civielen ge zaghebber) rechts mijne woning met hare bijge bouwen en eenigszins verder naar en bij den ingang eene wacht met 10 man om, althans 's nachts, drie posten, t.w. één voor het geweer, één achter in de bijgebouwen van den civielen gezaghebber en één achter aan het etablissement, die voor de veiligheid van dezen doeson moesten zorgen, te be zetten. Langs de schutting-plateau was de kazerne mijner sappeurs opgericht, die zich zeiven hadden te bewaken, en dus weder achter mijne woning gelegen. Het plateau, waarop deze verschillende etablissementen gelegen waren en ook het per manente zou opgericht worden, liep hier met vrij sterke helling naar de Moesi af, alwaar de Inland sche kampong, in de wandeling Passer genoemd en de werkloodsen der genie Arahan (waterval)

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 145