45 hunne praatjes en uitvluchten verveelden hem, hun karakter boezemde hem minachting in, en slechts bezwaarlijk kon hij zijne gemoedsaandoeningen verbergenhet is mij een rein genoegen deze kleine hulde te kunnen brengen aan dezen te vroeg ont slapen vriend en wakkeren officier. (Slechts een paar jaren later overleed hij te Bangka.) Vier Europeesche, één inlandsch officier der infanterie, twee officieren van gezondheid, één betaal- en hospitaal-meester met 250 man, waaronder een twintigtal kanonniers, maakten het garnizoen uit, waaraan ik nu voor een bepaalden werkkring met 4 Europeesche en 26 inlandsche sappeurs was toegevoegd. Gelijk boven gezegd is, woonden hiervan de commandant, de oudste officier van gezondheid, mijn persoon, benevens de civiele klerk in den Doeson, al de overige officieren in het kampement, en na den geduldigen lezer alzoo met de lokaliteit en het personeel te hebben bekend gemaakt, wil ik nu overgaan u het eigenlijk toegezegde verhaal van den moordaanslag op te disschen. Wij schreven 3 Maart 1849. Ik moest naar aan leiding van bestaande bepalingen omstreeks dien tijd mijn chef rapport toezenden omtrent den toestand van het mil. etablissement, waarvan het onderhoud, gelijk boven gezegd is, aan het garnizoen was opgedragen en dat stellig niet onberispelijk kon genoemd worden. Alvorens daartoe over te gaan, achtte ik het plichtmatig, den commandant aan die bepalingen te herinneren en hem te ver zoeken wat nog te verbeteren viel, te doen. Ofschoon

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 147