50 geschonken oogenblik van vrijheid had hij zich ten nutte gemaakt om zijn rechterarm te bevrijden en den vechtparang weder aan te vatten, waarmede hij in 't wild rondsloeg, mij aan drie vingers der linkerhand en aan het linkerbovenbeen op twee plaatsen verwondde en mij de kracht benam om stevig vast te houden. Inmiddels sloegen de beide andere moordenaars mij op nek en rug en brachten mij daar vier wonden toeik zag noch E. noch B. terug komen (hoe kort de tijd ook in werkelijkheid moge ge weest zijn, mij kwam hij eene eeuwigheid voor) en instinktmatig inziende, dat ik alleen en ongewapend het tegen drie gewapenden toch niet kon uithouden ontvluchtte ik mijn belagers, liep rond de tafel, de deur en het huis uit naar mijn woning en vervolgd wordende, bekwam ik nog eene wond in den rechterbil. In het pad van het huis van B. naar het mijne was een, voor afvoer van regenwater bestemdevrij breede goot waarover eene plank, welke ik, als met de lokaliteiten volkomen bekend, ook in den donker goed overkwam; mijn vervolger minder voorspoedig, viel en stelde mij in de gelegenheid verder ongedeerd de voordeur mijner woning te bereiken, juist toen mijn bediende zich gereedmaakte, die te sluiten. Ik ging op een der banken mijner binnengalerij, werwaarts zich mede mijn jongen met vrouw en kinderen hadden begeven, zitten en memoriseerde eens even wat zoo juist was voorgevallen. Het eerste wat mij daarbij trof was mijn, bijkans midden door gekloofde, linkerwijsvinger, waarvan het been bloot lag en terwijl ik daarnaar met aandacht keek,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 152