52 genaderd, zag hij dezen laatste in deerniswaar- digen toestand daartegen aangeleund, en bracht hij hem daarom eerst binnen zijn erf. Daarna in de binnengalerij van B.'s huis, de plaats van den over val, zag hij daar onze drie moordenaars zeer gelukkig en tevreden eenen krijgsdans op hunne wijze met den vechtparang uitvoerenhij schoot daarop een hunner dood. Ook de tweede vielde derde sprong met opgeheven wapen naar hem toe en E. retireerde naar zijn woning, met het plan om met nieuwen voorraad kruit en lood terug te keeren. Toen hij daarmede gereed was en ten tweeden male behoorlijk gewapend in het vertrek terugkwam, waren twee vogels gevlogen en alleen de doodgeschotene lag daar. De Europeesche sol daat, aan den ingang van den Doeson geplaatst, had door de glazen deur wel groote beweging opge merkt, doch kon er zich geen rekenschap van geven. Eerst door E.'s eerste schot kwam hij tot bezinning en loste nu ook zijn geweer, waardoor gelijk later bleek, het slot van de deur verbrijzeld werd; de post achter de woning, een inlander, liet niets van zich weten; bij later onderzoek, meen ik mij te herinneren, hij zich met het ellendige praatje verontschuldigde, dat hij zich niet zoo ver van zijn post had mogen verwijderen. De gevallen schoten hadden nu algemeen de attentie opgewekt. Uit het kampement kwamen gewapende patrouilles onder de luitenants Vla sblom en de KlerckHet d i visie hoofd Radhen Abdoellah en de luitenant Chinees rukten aan het hoofd eener afdoeling hunner landgenooten den Doeson binnen; mijn sappeurs bleven niet achter

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 154