57 van den rijksbestuurder Pangerang Ferdana Mantri), laten opwinden, hadden van dezen Djimats of amulet ten bekomen, en waren door hem verzekerd, dat zoo zij slechts zijn naam aanriepen, zij onkwets baar (betoewa) zouden zijn. Hadji Sorban die bij E.'s eerste tegenweer ongedeerd gebleven was, had zich daarop naar de koelies begeven, hen den aan vankelijk mislukten uitslag medegedeeld, hen tot kalmte en bedaardheid aangemaand, en toen de vlucht in W. richting naar het Salensche genomen. Een der moordenaars lag alzoo geveld daarneder, de beide anderen waren ontsnapt en het voorloopig onderzoek gaf geene verdere oplossing omtrent aan- leidende oorzaak en bewerkers, dan alleen zeer sterke présumptie 1°, dat hier aan geen personeele veete of wraak behoefde gedacht te worden en het alleen fanatisme en bekende haat en afkeer van den inlander tegen het Europeesclie gezag was, die tot den aanslag hadden gevoerd2°, dat de bewerkers meer tot de beneden- dan eigenlijk bovenlanders be hoorden, en bewoners van negerijen, in den omtrek van Moeara Klingie gelegen, waren en dus onder bepaald rechtstreeks gezag stonden. Het werd tijd, nu weder eens om ons zeiven te gaan denken. Becking had drie kapitale wonden aan de armen bekomen, elk meer dan 20 cM. lang, maar die zich gelukkig tot het vleesch bepaalden zonder beenderen of edele deelen te kwetsenterecht had ik gezien dat hij den stoel, waarmede hij Tjilli Oesin ter aarde sloeg, had losgelaten en zijn rechterarm boven het hoofd had gehoudende reden daartoe was echter dat hij het hoofd bedreigd zag en de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 159