58 paranghouw, daarvoor bestemd, was wel door dien arm, maar toch tot diens nadeel afgewend en was tot op het been doorgeslagen. Door die wonden en het groote bloedverlies was zijn kracht geweken en ook zijne energie was eenigszins aan het wankelen geraakt; hij trok door zijn achtergalerij naar buiten daar zag Engelken hem staan en deze bracht hem binnen zijn erf. Buitengewoon goed zijn zoowel hij als ik van die wonden afgekomen en dit is te meer verwonderlijk als men de verwoes tingen aan het meubilair naging en o.a. zag dat leuningen van stoelen, de rottanmat, enz., bepaald doorgesneden waren, zeer zeker een bewijs dat, hoe onvolkomen onze tegenweer ook moge geweest zijn, zij toch nietten eenemale doelloos was, en even zoo dat de aanvallers j uist niet geheel op hun gemak moeten geweest zijnen terecht. Hadden wij toch niet toevallig gezamenlijk gesoupeerd en geen plan gevormd de sociëteit te bezoeken, B. had als gebruikelijk in vóór- of binnengalerij zich aan lectuur overgegeven en zou onvermijdelijk zijn afge maakt. Nu onderzocht de officier van gezondheid Lefebre zijne wonden, naaide en hechtte ze dicht en reeds den 8en Maart, dus nauwelijks vijf dagen na het gebeurde, bewoog hij zich weder in zijn woning en bracht mij toen zelfs reeds een bezoek. Engelken, ongedeerd gebleven en tot kalmte teruggekeerd, kwam bij mij, onderzocht mijne wonden en gaf mij welhaast dienaangaande ook de meest geruststellende verzekering, behalve omtrent die aan het linkerschouderblad, den knokkel van den linkerwijsvinger waren het allen vleeschwonden,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 160