59 met scherpsnijdende wapens gemaakt, zoodat zij voor den technischen liefhebber zelfs mooi ge vormd heettendaar waar het jong gebeente eenigs- zins was aangedaan, was dit toch nog in zoo onbe- duidenden graad, dat zij volstrekt geen nadeelige gevolgen beloofden te zullen na zich slepen. Met zes en zestig draadjes werden die wonden aan eengenaaid en met eene tallooze menigte reepen pleister verder gehecht; herhaaldelijk hoorde ik uitroepen over die prachtige doelmatige kromme naalden, pas als eene nieuwigheid ontvangen en ik herinner mij zeer goed dat ik het pijnlijkst der geheele kunstbewerking vond het wegscheeren van het haar langs de hoofdwond, trouwens uit gevoerd door een tamelijk ruwen korporaal hos pitaal-bediende, voorzien van een niet bizonder scherp scheermes. Toen E. het dan ook niet dringend noodig oordeelde, die wonde te naaien, maar meende dat dit aan de pleister kon overge laten worden, was ik zeer tevreden; die geheele geschiedenis toch duurde ongeveer twee uren en ik was af, hoogst begeerig om zooal niet te slapen dan toch te rusten. Bij B. en mij zouden twee officieren waken, de wacht werd versterkt en de verdere patrouilles keerden naar hunne kazernen terug. Van het voorgevallene werd nog dienzelfden nacht bericht aan het bestuur te Palembang ge zonden. De Resident de heer Steinmetz was met verlof naar Java om te trouwen; de, hem tijdelijk vervangende ass. Res., tevens magistraat en fiskaal Storm v. 's Gravensande, een man, door en door

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 161