65 Bazar op hooge bamboezen tot volkomen verrotting opgesteld worden. Op de buitenbezittingen had destijds de Resident in spoed vereischende omstandigheden het recht van flat executie op geslagen vonnissen te verleenen; deze echter was afwezig en zijn tijdelijke vervanger was huiverig, op zijn eigen eisch, in qualiteit van magistraat gedaan, van dat recht gebruik te maken. Nu de Resident op zijn post terugkeerde, achtte hij dit wegens den reeds verloopen tijd niet zoo dringend noodig en wenschte niet van den regel af te wijken, waarbij zulke vonnissen eerst door het Hof, te Batavia zitting houdende, bekrach tigd moeten wordenbij de vele bezigheden, van dat Hof gevergd, bleef die bekrachtiging zeer lang uit en toen ik o. a. anderhalf jaar later naar Java overgeplaatst, Palembang passeerde, zaten zij daar nog gevangen. Ben ik wel onderricht dan is het primitive vonnis zeer gematigd en zijn zij ieder tot tien jaren kettingstraf, buiten Palembang door te brengen, veroordeeld. Becking's wonden heelden spoedig, maar toen hij kort daarop met bevordering naar Bangka over geplaatst werd was hij volstrekt niet rouwig, dit garnizoen te verlaten 5 ook Engelken, die zeer ge lukkig ongedeerd was gebleven, maar zich zoo wel bij als 11a de overvalling van zoo bizonder gunstige zijde als mensch en geneesheer onder scheidde en voor zijne houding door Z. M. onzen geëerbiedigden koning met het Virtus Nobilitat versierd werd, verliet ons spoedig, aanvankelijk als toegevoegd aan de van Java uitgezonden 5*

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 167