78 de tijd van liet ontbijt daar is. Wanneer eerst een liefelijk morgenwindje aan onze verstijfde lede maten liet temperatuurverschil tussclien morgen en middag heeft bewezen, dan zien wij met welge vallen ons door de vlugge pages de warme spijzen aandragen, die ons moeten sterken, teneinde de veel zwaardere geestelijke spijzen te kunnen verdragen, die een half uur later zullen worden opgedischt. Alleen in den examentijd wordt menige bange zucht gehoord, voortkomend uit harten, die maar al te goed weten, hoe eene strenge commissie mis schien het ,,te licht bevonden" over lien zal uit spreken. Van uit de eetzaal stegen wij de trappen op, na een enkelen blik geslagen te hebben in de wapenkamer, die voor een vreemdeling niet zeer belangwekkend is. Een oogopslag werd ook aan de studiezalen gegund, maar ook deze zijn meer merkwaardig voor ons dan voor den »pos- tieker"voor den laatste schijnen zij een gewoon lokaal, gemeubileerd met de voorwerpen, die in ieder wel ingericht schoollokaal zijn te vinden, maar voor ons zijn oude souvenirs aan die zalen verbonden; daarover uit te weiden is onnoodig. Bij één zaal echter bleven wij een oogenblik stil staan het was 23, de tempel, waar wij onze hulde aan de godin der muziek brengen. Jammer dat ik mijn bezoeker niet eens kon laten zien hoe die zaal er uit ziet op de repetitieavonden, wanneer de priesters, in schilderachtige, maar min poëtische houding op tafels en banken uitgestrekt, de zoetste tonen aan hunne instrumenten ontlokken. Langs

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 180