98 drie zusters van de vijftig en zeventig jaar, wie dat weer rijke stof tot dorpspraatjes geeft. Mijnheer Hem begeeft zich naar de stad zijner inwoning, doch niet, dan nadat hij een afscheidsbezoek bij den ren tenier heeft gebracht, en ook voor het laatst het lieve nichtje van dezen gezien en gesproken heeft. Hij peinsde en vond spoedig gelegenheid (de liefde maakt zoo slim) om den vader van mejuffrouw Haar, dus mijnheer Haar, een makelaar, over zaken te komen spreken, bij welke gelegenheid hij zeer behendig in het gesprek liet vloeien, dat hij (mijn heer Hem) wel het genoegen had, de dochter van mijnheer Haar te kennen, waarop mijnheer Haar, wien de naam Hem niet geheel vreemd voorkwam, niet kon nalaten den candidaat-notaris aan zijne verdere familie voor te stellen, hetgeen aan beide zijden met veel genoegen geschiedde.' Och lezer, ik bid u, scheid uitik bewonder uw goed ontwikkeld voorstellingsvermogen, waarvan gij voorwaar veel genot kunt hebben, doch nu misleidt het u. Gij stelt u immers voor in eene ge makkelijke houding een boeiend romannetje te lezen, het spijt mij dat ik door den titel u teleur gesteld heb, doch ik beloof beterschapik zal een ander maal niet zoo gauw iets neerschrijven, waar aan uwe rijke fantaisie zonder de minste inspanning eene geheele liefdeshistorie kan vast knoopen. Maar nog ietsik hoop dat gij het mij niet kwalijk zult nemen, als ik u zeg, dat het toch wel wat vreemd van u is, dat gij dadelijk aan de werking van Amor denkt, zoodra gijEen jaar na de kennis making" leest; ik kan bovendien niet zeggen dat

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 192