99 het een aangenamen indruk maakt, dat gij in zoo buitengewoon hooge mate verzot zijt op dergelijke verhalen. Doch laat ik u maar niet langer verzwij gen welke kennismaking een jaar geleden zoo diepen indruk bij mij achterliet, dat ik dien voor u moet afdrukken in de hoop dat zij, die almede het genoegen hadden „kennis te maken" zullen getui gen, dat mijne woorden waarheid bevatten, en dat diegenen der lezers, die niet met mijn onderwerp bekend zijn, hierdoor iets zullen hooren, dat niet hunne aandacht ten eenenmale onwaardig is. Mijn doel is enkele van de vele bizonderheden te schetsen, welke iemand treffen, die een jaar cadet aan de Koninklijke Militaire Academie is. Mocht ik de tien uren, die daags voor de studie gebruikt moeten worden, voor den almanak besteden, gaarne zou ik u in gedachten door de geheele Aca demie leiden, overal stilstaande, waar maar iets op te merken valt, alles beschouwende en uitleggende wat u eenigzins belang kan inboezemen, evenals een cadet met zijn ouders handelt, die een Zondag in Breda zijn en dan het gebouw bezichtigen mogen. Nu beschik ik slechts over enkele bladzijden, welke toegevende lezers en geene scherpe recen senten mogen vinden. Ik heb het genoegen u den cadet in slechts twee toestanden voor te stellen, doch die ook eigenlijk alles omvatten: n. 1. in de Academie en in de stad, hopende dat hij in die verschillende toestanden nog een kijkje waardig zal zijn. Voor een leek in de cadettenwereld behoort er bepaald veel kracht toe, om zich zeiven te over-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 193