101 Hoe later het echter wordt, des te meer wordt de stilte verbroken, en zelfs worden er van tijd tot tijd stemmen gehoord: ,,korp, opstaan, 't is kwart." en vijf minuten later is alles in rep en roer, de roffel wordt in de verte gehoord en den slapende wordt als laatste reveille een doordringend roffel" toe geroepen, maar verder verneemt men geen woord meer. Allen haasten zich om nog voor het begin der eigenoefening in de zalen te zijn beneden op de corridors bij de kastjes is alles weer in dezelfde groote drukte, die haar toppunt bereikt als de ,,slag op trom" gehoord wordt, op welk tijdstip ieder, die nog niet op zijn plaats is, strafbaar be schouwd. en ook niet zelden werkelijk gestraft wordt. Op de eigenoefening zullen wij maar niet lang vertoevende meesten der lezers hebben reeds meer uren dan zij zelf wilden, daar doorgebracht, terwijl de overigen zich lichtelijk een kamer kunnen voorstellen met een dertig, op alles behalve prettige manier uit Morpheus' armen gerukte personen zij gebruiken nu hunne eigene armen om het hoofd op te laten rusten of leggen zich soms met ijver op de studie toe, met spijt vervuld over het verknoeien van den vorigen avond. Na de eigenoefening be geven wij ons met alle cadetten naar het appèl voor het eerste ontbijtdaar staan zij op het binnenplein met de handen in de zakken, rillend, bevend en stampvoetend in de koude morgenlucht. Het bibbe rende corps begeeft zich in het gelid naar de eetzaal, hoort het gebed, doch bij het einde daarvan geraakt het op eens in opstand; menige botsing heeft er plaats en menige stomp wordt uitgedeeld, eer allen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 195