108 Liefhebbers van wandelen zijn er niet veelmen leert het op de Academie te veel af; slechts hier en daar ziet men in 't Mastbosch cf op den weg naar ,.het Haagje" (onuitstaanbaren naam voor een Hagenaar zooals ik) een groepje van de bui tenlucht genieten. Kijk, daar ginds in de verte komen er juist vier aan, laat ons die eens be kijken. Merkt gij geen verschil bij hen op? Niet in de kleeding, die is van allen hetzelfde een roode bal op de chacot, waardoor wij dadelijk zien dat het cadetten en geen infanteristen van het 6e zijn, roode fouragères om, en eenzelfde kleur van jassen; maar ik bedoel verschil in manier van loopen en spreken. Zie, die twee aan de rechterzijde zijn druk aan liet praten, de een legt den ander iets uit, die er met oplettendheid naar luistert: hij gesticuleert er voortdurend bij, en redeneert met een zeker deftigheidhet is een cadet der genie hier te lande, die met een toe komstig artillerieofficier een of ander wetenschap pelijk punt behandelt. De beide anderen zijn ook niet sprakelooseen van beiden rookt een cigarette en wijst den ander, die een sigaar in den mond heeft ook iets aan, maar op veel losser manier; ik geloof, dat hij vertelt hoe een paard, waarop hij in het verlof gereden heeft, op eens een bokke- sprong had gemaakt, schoon hij zich stevig in den zadel hield; juist wil hij zijn vriend met een nieuwe vertelling van dezelfde soort amuseeren, toen deze, die reeds eenigen tijd naar de voeten liep te kijken, hem op eens in de reden viel met een krachtig: Links, rechts, één, twee" blijk-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 202