109 baar geërgerd over het uit de pas geraken van den cadet der genieweet gij wie de beide laatsten zijn? De eerste heeft zeer nette visitekaartjes, waarop onder zijn Hollandschen naam gedrukt staat: cadet de cavalerie," terwijl de laatste eene goede promotie bij de infanterie hoopt te maken; ook hij zal helaas wel moeten onder vinden, wat ,,ijdele hoop" is. Zij gaan alle vier naar de Academie om daar te eten bij gemis aan invitatie. Bij gemis aan invitatieAch vrien delijke burgers en burgeressen der goede stad Breda, noemt het geen belasting" als gij cadets uitnoodigt, en, zijn zij, in uw schatting, zwaar op de hand, geloof' mij, naarmate gij ze drukker vraagt, nemen ze af' in saaiheid en zullen ze door uwe gastvrijheid winnen aan wellevendheid. Wij gaan intusschen ook stadwaarts, doch daar ge van de stad zelve gauw genoeg hebt, geleid ik u met een vriendelijken groet tot afscheid naar het station. Peins op den spoorweg, die toch vóór de Moerdijksche brug niets belangrijks oplevert, over den cadet in en buiten de Academie, dan ben ik verzekerd, dat gij hem in gedachten toewenscht, dat hij jaar op jaar over ga, dat het genot van zijn verloftijd door geen vakken meêkrijgen" vergald worde, en dat hij na een vierjarig voorbereidingstijd perk, als officier Koning en Vaderland dienende, met genoegen terugzie op de gulden dagen, toen hij in mouwvest of korten jas het zoet van het cadetten- leven genoot, en het zuur er van verdroeg. De R.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 203