nu mij toch eenmaal door u de vraag gesteld wordt, zoo zou ik gaarne wenschen, dat ge het eens be- proefdet om alleen ,,de week" op de slaapzalen te laten surveilleeren. Ge zult misschien antwoorden, dat het toezicht dan te gering wordt welnu, men zou daarin kunnen voorzien, door alle gegradueerden aan die surveillance te doen deelnemen. Doch ik geloof niet, dat zelfs tot dien maatregel de toevlucht behoeft genomen te worden. Immers, cadetten, die met eenig toezicht zijn belast, hebben altijd een machtigen bondgenoot, die hen trouw ter zijde staat en die hen nimmer zal verlaten, zoolang ons corps bestaat En wie is die bondgenoot, die opgewassen is tegen al de dartelheid van zoovelen? Dat is ons esprit de corps", was mijn ant woord. Geloof gerust, dat dit steeds onze taak ge makkelijk zal maken en ons krachtig zal ter zijde staan, daar waar de vervulling onzer plichten ons zwaar mocht vallen. Zijn naam te noemen alleen is voldoende om de meest kwaadwilligen tot stilte te brengen. Althans zoo is het steeds geweest en we hebben alle reden om te hopen, dat het nog zoo is. Hetzij zoo", antwoordde de Genius, ik kan aan uw voorstel wel mijne adhaesie hechten, hoewel mijne verwachtingen omtrent den uitslag niet hoog ge spannen zijn. Doch ik wil gaarne alles in het werk stellen om mijne zonen het leven te veraangenamen en daarom wil ik u mijne medewerking niet onthou den. Nooit heeft het bestuur der Academie iets ge weigerd, wat ik het aanried en daarom geef ik u de zekerheid, dat het, zoodra het met uw verzoek in

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 218