Twee dagen later op den 20sten Maart, vervul den wij een treurigen plicht. Een der meest ver dienstelijke onderofficieren, de serg. majoor Hoff- bauer, die de Academie 40 jaren lang als scherm en gymnastiek-onderwijzer had gediend, werd met militaire honneurs ter aarde besteldhet corps cadetten verzelde hem naar zijne laatste rust plaats; de gouverneur en de cadet sergeant Suer- mondt hielden vanwege onze inrichting en namens de cadetten toespraken bij het graf en het was eene welverdiende hulde, aan den gedurende zijn leven zoo braven en wakkeren krijgsman bewezen, dat ons corps een zerk op zijn graf plaatste en dit met een lauwerkrans versierde. Een maand na het vertrek van generaal-majoor Van Willes, dus op den 26sten Maart, werd de Eerste Officier der Academie M. G. F. Simon tot gouverneur dier inrichting benoemdna het vertrek van onzen oud-gouverneur, had hij tijdelijk diens werk kring waargenomen, hetgeen des te omvattender voor hem was, aangezien hij nu eene dubbele functie had te vervullen. Met ingenomenheid begroetten wij deze be noeming; de welwillendheid en rechtvaardigheid, maar bovenal de uitstekende bekwaamheden van dezen hoofdofficier waren ons reeds in menig opzicht gebleken en terecht begreep onze Regeering dat zij door hem, hoewel eerst majoor, tot de gewichtige betrekking van gouverneur der Academie te benoemen, eene welverdiende hulde bracht aan de vele verdiensten van dezen talentvollen hoofdofficier. LX

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 64