maak dus gebruik van den lsten persoon) onder de leiding van kapitein Seyffardt en de luitenants De Wilde en Berkhout als peletonscommandanten, naar het station, terwijl de muziek van pauken, trommels, clarinetten en trompetten, (een enkele hoornblazer ging ons slechts vooraf) onze nade ring aankondigde. Na eenigen tijd aldaar vertoefd te hebben, werden wij eindelijk goed en wel in den trein geladen, en deze verwijderde zich met ons weldra in snelle vaart van Breda's aloude veste. Van deze reis behoeven we weinig te zeggen, zij eischte gelijk altijd bij vervoer van troepen per spoor veel zorgen van den commandant, en minder aangename uren voor de troepen zelf. Eere den kapitein Seyffardt, die als immer het onaangename tot een minimum terugbracht. Alleen deze bizonderheid wil ik er bijvoegen, dat de meesten onzer van Breda tot Boxtel, in de lste klasse, van Boxtel tot Utrecht in de 2de klasse zaten, terwijl eindelijk het gelieele detachement van uit die stad, in een paar rijtuigen der 3de klasse, van het centraal spoor, naar de plaats harer be stemming gevoerd werd; onze reis was dus een overgang van weelde tot armoede. Aan het station Elburg-Epe kwam de luitenant der Art. Kattenbusch, die reeds eenige dagen te voren naar het kamp was vertrokken ons wel kom heeten op de plaats waar we 14 dagen lang door lichaamsinspanningen die van den geest zouden kunnen vergetenna uur marcheerens bereikten we het kamp, waar de kapitein der Art. Bergansius ons namens den kampcomman- LXVlt

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 71