De gebeurtenis van gewicht die onder den kamptijd voorviel was de uitslag van het over gangsexamen van het 3de studiejaar op den 3den Juli. De cadets Nyland, Van Terwisga, Van derMandere, Bleckmann, Van Swieten, J.W. P. van Hoogstraten, De Bock, De Koek, Verff, Wolterbeek, J. M. van Hoogstraten, Vogelenzang, Bos, Hei denrijk, Berkhout en Leeflang, gingen zonder nader examen in een hooger studiejaar over, en werden voor zooverre ze dit nog niet waren tot korporaal benoemd; vijf anderen moesten nog maals de lessen volgen, terwijl de tien overige na het verlof een nader bewijs hunner kundig heden zouden moeten geven; rampzalig degenen, die alsdan nog te licht zouden worden bevonden. Den 13den Juli keerden we uit het kamp terug, op dezelfde wijze als we daarhenen waren ge togen; de meest aangename stemming heerschte onder ons, welke voornamelijk te weeg werd ge bracht door het naderend verlof, dat dien zelfden datum aanving. Aan het station te Breda brach ten de nieuw benoemde officieren der infanterie en genie, benevens eene menigte cadetten ons het welkom toe; de marsch naar het Academie-ge bouw geleek een zegetocht, zoo waren we om stuwd door onze kameraden; aldaar aangekomen hield de gouverneur eene toespraak tot ons be treffende het overgangsexamen en vervolgens ging ieder zijns weegs. Een kort overzicht blijft ons nog over, van den doorgebrachten practischen tijd voor de overige wapens van de 2 hoogste studie jaren. LXIX

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 73