Nyland, Van Terwisga, Bleckmann, J. W. P. van Hoogstraten, De Bock, De Koek, Verff, Wol- terbeek, Bolomey, J. M. van Hoogstraten, Vogelen zang en H. A. Berkhout. Voorts tot cadet-korporaal De cadets Van Harrevelt, Huisken, Peletier. Houtman, Masthoff, Loke, Wijnhoff en Aberson." Tevens kwam hij ons vertellen dat nimmer de vergunning van uitgaan op Zaterdag was opge heven voor de gegradueerde cadetsdat daarvan dadelijk gebruik werd gemaakt, zal ik nauwe lijks behoeven te zeggen. Eene zeer gewichtige bizonderheid mogen we niet met stilzwijgen voorbijgaan, alhoewel zij ieder jaar terugkomt, namelijk de komst van het jongste studiejaar respectievelijk op den 2den en 3den Sept.; vóór hunne komst werden we door den gouver neur der Academie en door den Eersten Officier toegesproken: de eerste wees er op hoe voor komende mishandelingen door hem met de meeste kracht zouden worden tegengegaan, doch tevens voegde ZHEG-. er bij, dat verleden jaar van mis handelingen geen de minste sprake was geweest, en hij daarom hartelijk hoopte en er ook op ver trouwde, dit van 't jaar ook niet het geval zoude zijn. Het cadettencorps mag er zich op beroemen, dat de misbruiken die het zoogenaamde baren ge durende den vroegeren vierjarigen cursus aan kleefden, bij de tegenwoordige regeling geheel zijn afgeschud, en we willen van harte voor onze opvolgers hopen, dat ze er nimmer weder op behoeven gewezen te worden, dat een welwillende LXXII

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 76