lxxvii niet gezien hebt tijdens ons gouden feest.De Zuid-Hollander heeft er geen begrip, en de Noord- Hollander geen idee van, hoe in Brabant versierd wordt. Straten veranderen in lanen, pleinen wor den parken, groene eerebogen en muziektempels verrijzen en de nabootsing van de natuur, die in alles te lezen is, getuigt voor de ontwikkeling en niet minder voor den smaak van de bevolking. En dat alles kwistig omzoomd en doorvlochten met onze kleurenRood, wit en blauw, rood en wit, en oranje waren gepaard aan al dat groen, en leverde een effect, dat later, door een stroom van licht als overgoten, zich dubbel goed zou voordoen. Die feestdosch stond u goed, Breda; dien Zon dag-morgen waren we overtuigd, dat uwe inwoners geen moeiten en geen kosten zouden ontzien om een feest aan te richten, waarvan geheel Nederland kan spreken. Het is hier de plaats voor een woord van erken telijkheid voor het geheel. Heb dank, Breda! voor uw aandeel in dat feest, ontvang den dank van uio Cadetten-corps en herinner IJ, dat de hulde aan uwen burgemeester op den 28sten September, meer in het algemeen U betrof. Het feest werd ingeleid door een' wedstrijd van besloten kringen. De kegelclub deed de eerste feesttoonen weêr- galmen; de eerste muziek deed zich liooren, en ze was ons gansch niet onwelkom te meer om dat wij haar dankten aan het corps „Vlijt en Vol hardingeen corps, dat een waardig aandeel in de geheele feestviering heeft genomen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 81