vang van het feest, wekten de stad op om deel te nemen aan de vreugde, om getuige te zijn van de Reünie van velen, die eenmaal een deel van hun leven aan de Koninklijke Militaire Academie door brachten.Reeds vroeg was Rreda aangenaam gestemd en geen gering aandeel bracht tot de stemming de Harmonie Cecilia bij, die reeds nu hare ovatiën bracht. Kort daarna zou een prach tig schouwspel aller oogen treffen, hij de ontvangst der reünisten binnen de oude vesting. Zie, daar vóór het station buiten de stad, daar schittert alles van goud en glans, daar wordt onze gedachte gebonden en ons oog geboeid. Alles wat Nederland in militaire richting schoons en edels opleverde, stond daar. Jammer, dat menig een gemist werd, en dat een weemoedig gevoel moest opkomen bij hem, die dacht aan die mannen, die niet alleen hun hoofd en hun hart, maar ook hun leven aan het vaderland wisten te offeren. Een bezielend welkom werd uitgesproken en de woorden van de voorzitters der beide feestcom- missiën vonden weêrldank in de harten van velen. De onafzienbare stoet stelde zich in beweging en aan de Academie zou de ontvangst plaats heb ben. Een gelukkig denkbeeld mogen wij het noemen, dat daartoe onze uitspanningszaal gekozen was. Daar op diezelfde plek waar lief en leed waren besproken, waar herinneringen en idealen immer een hoofdrol speelden, vereenigden zich allen tot het brengen van den eersten heildronk. Ook hier had ons corps de voorbereiding op zich genomen. Tropheëen en groen, vlaggen en wim- LXXIX

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 83