l.XXXtl Nu eens rolden statig de tonen van het koraal door de gewelven, dan weder klonk de krijgs muziek ons in de ooren om eenige oogenblikken later in een welluidend feestlied over te gaan, tot eindelijk alles zich oploste in de melodie, ons vaderlandsch volkslied. Kracht en kalmte, weemoed en vreugde, vorsteneerbied en vaderlandsliefde vormden hier een geheel dat aller gevoel opwekte en den dank aan het slot volkomen verdiende. Hulde aan u, dichter en kunstenaar tevens, hulde en dank aan u van de Academie-zonen, die in dat oogenblik uw bezielend genie waardeerden! In de prachtig gedecoreerde zaal, waarin onze exercitieloods was herschapen, had dien avond een diner plaats, waarin gulle vreugde en broederlijke vriendschap onder alle rangen voorzaten. Voor de beschrijving van die zaal en den daar nevens aangelegd en wintertuin verwijzen wij naar het feestnommer van de Bredasche Courantdat beide lokalen aldus bespreekt: Tot feestlokalen waren ingericht de exercitie- loods en de zoogenaamde affuitloods. Ze waren ver- eenigd door een houten getimmerte, dat diende tot vestibule, en als zoodanig drie garderobes bevatte. Van uit de vestibule kwam men rechts in het feest lokaal, bestemd achtereenvolgens tot eet- en dans zaal, links in de als tuin versierde affuitloods, waar zich 4 ruime buffetten bevonden, die gedurende het bal druk bezocht waren. De indruk, dien men bij het binnentreden van den tuin ontving, was werke lijk betooverend. De naakte muren der loods waren bekleed met geurige mast, sierlijke sparren-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 86