lijst. Het plafond zelf, evenals dat in de zijgangen, was vervaardigd van parelgrijs geglansd katoen. De rechte hoeken in de danszaal waren afgerond door bloemen, die ampliitheatersgewijs opliepen naar een der hoeken en voetstukken omsloten, die sierlijke beelden droegen, waaronder wij o.a. opmerkten twee danseressen van Canova. De meergenoemde houten stijlen waren bekleed met papier, wit met gouden sterren, terwijl ook verder de wanden door rijk geornamenteerd papier waren bedekt. In de zaal hingen drie groote gaskronen, die door eene bedekking met klimop en door hunne melkwitte ballons een aangenaam effect maakten. De zijgangen waren veel eenvoudiger behandeld; doch de roode draperieën met gouden franje, die langs de muurzijde en onder de kroon lijst der hoofdruimte hingen, de gordijnen die voor de ramen en de spiegels, die op de penanten waren aangebracht, hadden een eigenaardige uit werking. Door middel van een groot aantal gas lampen waren ook deze gangen ruim verlicht. Ein delijk bevond zich tegenover den hoofdingang en boven den zijgang het orchest. Door draperiëen van vlaggen en eene ruime hoeveelheid sierlijke planten waren de muzie kanten aan 't oog onttrokken. Dë redactie van de Br. Gl. vergeve ons dezen geringen letterkundigen diefstal. En daarmede is dan het verslag van dezen eersten feestdag afgeloopen. De 24ste September is even als de beide dagen, die de feesten opvolg den ter beschrijving overgelaten aan een ander redactielid wien we dus het woord laten. LXXXIV

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 88