xc gebeurtenissen van 26, 27 en 28 September 1878 in uw geheugen terug te roepen. Nogmaals neem ik de pen ter hand, hooggeachte lezeressen en lezers om u, zooal niet het slot onzer feesten, dan toch de laatste woorden van ons ver slag daaromtrent, op te schrijven. Van den Dinsdagavond dan mag ik niet meer spreken, en onder ons gezegd en gebleven (want het geachte jDubliek mag het niet hooren) ik ben daarover ook al niet zoo heel verdrietig. Maar dat belet niet, dat ik nog een woordje zeggen kan over den Dinsdagmorgen, ge weet wel den morgen, waarop de burgerij een optocht had georganiseerd. Wat mij het meest daarin getroffen heeft, en dat zegt veel, want er was heel veel treffends in, was de uitstekende orde, die in alles heerschte. De militaire organisatie van het geheel (als ik haar zoo noemen mag) was oorzaak dat alle com mando's oogenblikkelijk werden opgevolgd. Daarmede de prachtige costumes, de goedge bouwde en versierde praalwagens, en de groote uitgebreidheid vereenigende, komen wij tot een geheel, zooals ons vaderland er weinige oplevert, indrukwekkend en smaakvol. Hulde aan de commissarissen van orde Tijdens de tooneeluitvoering werden „dissolving views" vertoond op de Markt. Men zegt dat ze eene af beelding in het groot bevatten van alle andere „dissolving views. Kn daarmede komen wij tot den derden feestdag. Als overal en altijd gedurende de feestdagen zou muziek weer de inleiding vormen, en het gekling-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1879 | | pagina 94