In liet reglement van administratie en disci pline voor de Militaire Willemsorde, gearresteerd 25 Juni 1815, komt o. a. voor, dat alleen voor uitstekende krijgsdaden, die op de Militaire Wil lemsorde aanspraak geven, gehouden worden de zoodanige, die hadden kunnen nagelaten worden, zonder zich daardoor aan plichtverzuim schuldig te maken. Onder uitstekende daden zullen b. v. gerekend worden ,,het winnen van veld- en zeeslagen, het "nemen van vestingen, schepen, sterke position, «redouten, batterijen, stukken geschut, vaandels, standaards en andere eereteekenshet voordragen «en helpen uitvoeren van plannen tot operation, het verdedigen van plaatsen, engten of passen, schepen "het sloopen, aanvallen, enteren en veroveren van vijandelijke schepen in eene haven of baaihet door eigen handen gevangen nemen of des noods afmaken van verre in rang boven den uitvoerder verheven per- sonen; het beschermen, beveiligen en hernemen van verre in rang boven zich zijnde chefs, het ter hulp snellen van bedreigde punten, het nemen en ver- "woesten van vijandelijke magazijnen, transporten, "krijgskassen, het eerst beklimmen van eene bres, "het eerst overspringen op geënterde schepen, het "eerst invallen in eene bestormd wordende redoute "Of batterij, het, omsingeld zijnde, zich een weg "banen door grootere macht, en meer andere daden met eenige der bovengemelde van gelijken aard." Indien een korps bijzonder heeft uitgemunt, kan het vaandel of de standaard van dit korps met het teeken van de Militaire willemsorde worden versierd. 7 XCVII

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 103