XCVIIt De uitreiking van de decoratie moet met den meest mogelijken militairen luister geschieden. De ridder zal hij het ontvangen van het ordeteeken den vol genden eed doen ,,Ik beloof en zweer, mij als een getrouw en wakker «ridder te zullen gedragen, mijn leven altoos te zullen «veil hebben voor Koning en Vaderland, en door al «mijn vermogen mij steeds waardigte maken de onder- «scheiding, mij door den Koning toegestaan. Zoo «waarlijk helpe mij God Almachtig." Ingeval het Z. M. den Koning mocht behagen het commandeurskruis van de Militaire Willemsorde in persoon uit te reiken, zal deze plechtigheid plaats hebben voor den Koning, gezeten op den troon, ten overstaan van het kapittel en van andere ridders; de candidaat zal, geknield op den trap van den troon, de decoratie uit 's Konings handen ontvangen, waarna de kanselier der orde aan hem de accolade zal volvoeren. Een onderofficier of soldaat zal, den dag waarop hij het ordeteeken ontvangt, aan de officierstafel van zijn korps of van zijnen chef ter maaltijd worden genoodigd en toegelaten. Het reglement bepaalt verder dat schildwachten voor commandeurs der Militaire Willemsorde het geweer zullen presenteeren en voor ridders de eerbewijzen zullen verrichten als voor officieren. Bij het overlijden van ridders zal het ceremonieel der begrafenis steeds plaats hebben voor een graad hooger, dan dien zij in het leger of bij de vloot hebben bekleed. Grootkruizen, commandeurs en ridders

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 104