deputatie der oud-cadetten van liet Nederlandsch-Indi- sche leger, bij gelegenheid vande viering van liet 50-ja- rig bestaan der Academie, aangeboden huldeblijk, dat toen, door omstandigheden, geheel van de deputatie onafhankelijk, nog niet gereed was, weldra in ons bezit zou worden gesteld. Verder, en dat was het voornaamste, dat door die deputatie aan de heeren officieren der K. M. A. een diner was aangeboden, waarop ook acht cadetten, als vertegenwoordigers der verschillende studiejaren, zoowel van Indië als hier te lande, geïnviteerd werden, en, daar hij wel begreep dat het ons niet overschillig was door wien wij werden vertegenwoordigd, hij aan ons de keuze daarvan overliet, evenwel, daar de deputatie den wensch te kennen had gegeven van elk wapen van beide legers één vertegenwoordiger te zien, met dien verstande, dat door loting zou worden beslist welke wapens van elk studiejaar een vertegenwoordiger zouden zenden. De uitslag der keuze, die dan verder aan ons werd overgelaten, moest hem dan te 7 uren gemeld worden. De aanbieding van het huldeblijk was bepaald op den 14denMei, doch mooi weer bracht die dag ons, helaas niet. Te vergeefs zagen wij, toen wij 's morgens op stonden, naar den zwaar bewolkten hemel of niet nog ergens een blauw plekje zichtbaar was, dat ons hoop op verbetering kon geven. Niets te zien, dan aschgrauwe wolken, en de regen, die bij stroomen nederviel, doorweekte het buitenplein en de kleederen der, tegen 1 uur allengs opdagende, officieren en burgerbeambten. Geheel teleurgesteld gehoor zaamden wij aan de roepstem der trom en schaarden CV I

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 112