Te midden van dezen tijd van spanning trof ons het verlies van onzen Kroonprins. Evenals boven bij den dood van Prins Hendrik zal ik mij ook hier onthouden uit te weiden over deze treurige gebeur tenis. Zeker is het dat de laatste dagen op de Academie en vooral de kamptijd er veel onder ge leden hebben. Den 14clen Juni werd de uitslag van het officiers examen bekend. Was die uitslag voor enkelen bepaald treurig te noemen, velen nam hij daarentegen een pak van het hart. Behoef ik te zeggen dat er dien avond braaf feestgevierd werd? En thans splitst zich de geschiedenis van onze Academie in twee deelen, namelijk: die van de kampeerenden en die van hen, die op de Academie achterbleven: het 2de en lste studiejaar. Daar de schrijver van dit jaarverslag tot het 2de jaar be hoorde zal hij nog een oogenblik bij dien voor hem zoo gewichtigen tijd, die overigens arm aan be langrijke gebeurtenissen was, stilstaan, om daarna de pen tot na het verlof te laten rusten en aan een ander de taak over te laten een verslag van de gebeurtenissen in het kamp te doen. Een vervelende tijd brak aan, toen den 16den Juni het 3de en 4dö jaar naar het kamp van Teteringen vertrok en onze eigenoefening, eene voorbereiding- tot het drie weken durend overgangsexamen, begon. Uit het 2de jaar werd een plaatsvervangend kader gekozen, dat op Woensdag en Zaterdag vergunning had uit te gaan. Den 21slen Juni begonnen de over gangsexamens, die tot 13 Juli duurden. Tijd van spanning, teleurstellingen en verrassingen. Doch ook 8 CXIII

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 119