keuken opstegen. Al deze omstandigheden maakten van de cantine een nagenoeg onbewoonbaar locaal, en werkten samen ter bevordering van de hoofd kwaal van Teteringen, den slaaplust. Gelukkig waren er gezellige zangpartijen bij de pianotent, afgewisseld door acrobatische voorstel lingen en declamatorische voordrachten, die ons op bepaalde uren van den dag wakker hielden. Ook de avonden, waarop de artillerie hare lichtkogels en lichtfakkels ten beste gaf, en de genie hare mijnen en fougassen ontstak, waren aangename tusschenbe- drijven, die tot veel dispuut en snedige opmerkingen aanleiding gaven. De uitslag van het overgangs-examen van het 3e studiejaar werd ons in Teteringen bekend, en daar deze in het algemeen gunstig was te noemen, werd de opgewekte stemming zeer hierdoor bevorderd. Het weer bleef ons gunstig, al waren de avonden ook soms bijzonder frisch, en kwam een regenbui ons voor een oogenblik in onzen landbouwenden arbeid storen. De eerste 14 dagen waren spoedig voorbij, en de artilleristen verlieten op een Maandag-achtermiddag ten getale van 26 het kamp op de Teteringsclie heide. Zelden was een afscheid zoo hartelijk; de achter- blijvenden deden uitgeleide tot aan den gedenkwaar- digen molenmaar wat behoef ik verder daarover uit te weiden? Stel u slechts voor, een 40-tal jongelui zich verdringende om elkaar de hand te drukken en een paar afscheidswoorden toe te voegen. De schrij ver van dit deel van het verslag behoort tot de artilleristen en met deze nam hij dus afscheid van CXVI

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 122