voort. Te hopen is het dat de goede gevolgen der genomen maatregelen niet zullen uitblijven en de oogziekte spoedig onze Academie verlaten zal. Den 17den October vertrok de kapitein Verschoor van deze inrichting, en, ofschoon het tot nu toe in dit jaarverslag mijne gewoonte niet is geweest, dergelijke mutatiën te vermelden, zoo meen ik toch hiermede eene uitzondering te moeten maken. De muziekvereeniging verloor in hem een krachtig beschermheer, die met ijver hare belangen behar tigde, en de geschenken, die hem bij zijn vertrek werden aangeboden, gaven een overtuigend blijk van de sympathie, die hij genoot. Als beschermheer der muziekvereeniging werd hij opgevolgd door den kapitein Benschop, terwijl in zijne plaats als com mandant van de iste compagnie cadetten, en als kapitein-adjudant, de kapitein Klercq, van de 3decom pagnie, optrad, die op zijne beurt weder vervangen werd door den kapitein Van der Heide, van het instructie bataljon. Deze laatste aanvaardde den 2den November zijne nieuwe betrekking; voorloopig werd het bevel dier compagnie aan den luitenant Backer van Leuven opgedragen. En thans, lezer, ga ik over tot een feit, dat zeker tot de meest belangrijke, betreffende de Academie, behoort. Reeds lang broeide een plan, dat allengs tot rijpheid kwam en een schitterend resultaat op leverde. Wij waren niet vrij genoeg in de koffie huizen van Breda, we hadden behoefte aan iets ondeyons, waar we niet behoefden te schromen, aan onze vroolijkheid lucht te geven, uit vrees van de Bredaasche burgerschaar overlast aan te CXXII

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 128