doen of ongegronde verdenkingen op ons te laden. Er moest eene cadetten-sociëteit komen. En die kwam ook.Reeds hadden de zes oudste cadets-sergeants, op aanwijzing van het bestuur der Academie, dat we met onze plannen in kennis hadden gesteld, de localiteit in de stad opgenomen en de algemeene stemming der cadetten geraad pleegd, toen zij den 23sten October eene verkiezing tot benoeming van een bestuur uitschreven. Alle gekozenen lieten zich de keuze welgevallen, en het bestuur kweet zich met zooveel ijver van hare taak, dat wij reeds den 23sten November het genoegen mochten smaken onze sociëteit geopend te zien. De muziek van het 6de luisterde die opening op, terwijl de zaal bij die gelegenheid feestelijk versierd was. Tegen half drie verschenen de beide eereleden: de gouverneur en de lste officier, vergezeld van den beschermheer der sociëteit, eenige oogenblikken in ons midden. Met een paar woorden heette de eerste ons welkom in onze sociëteit. Ook hij begreep, zeide hij, hoe aangenaam het voor ons moest zijn eene dergelijke inrichting te bezitten evenwel drong hij er nogmaals op aan dat de granuleuzen zich niet door het aantrekkelijke er van zouden laten verleiden de sociëteit te bezoeken. Na de muziek een paar keeren te hebben hooren spelen, vertrokken zij. De sociëteit bevindt zich op de Groóte Markt op het bovenlokaal van den heer Fol. Uit de vier ramen aan de voorzijde heeft men een ruim overzicht over de Gtroote Markt en een gedeelte der Veemarktstraat. Over de uitslag dezer keuze zie bladz. xlix. CXXIII

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 129