Door een beschot kan liet lokaal in tweeën worden verdeeld, hetgeen, vooral met het oog op Woens dag en Zaterdag, wanneer slechts een gedeelte der cadetten de sociëteit bezoekt, de gezelligheid aanmerkelijk verhoogt. Ge ziet, we zijn ingenomen met onze nieuwe socië teit, en ofschoon het spreekwoord zegt: nieuwe bezems vegen schoon", we hopen dat deze bezem een duurzame zal blijken te zijn en onze gezindheid ten opzichte van de sociëteit blijven zal zoo als zij is. Maar bij al deze hoofdfeiten mogen we de kleinere bijzonderheden, al waren ze ook niet van zoo'n in grijpend belang, niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Den 4den October herdacht de sergeant-majoor vuurwerker L. Heesbeen den dag, waarop hij vijf- en-twintig jaren geleden, aan de Academie werkzaam gesteld werd. Ter herinnering aan dien dag werd hem door de cadetten der artillerie een theeservies ten geschenke aangeboden. Den 17den October vierde de sergeant-majoor J. W. F. Hageman, van de lste compagnie, zijn vijftig-jarig dienstjubilé, ter gelegenheid waarvan hem door de cadetten zijner compagnie een fauteuil werd geschonken. Den lsten November werden wij verrast door de bepaling, dat in het vervolg de reveille vijf minuten vroeger zou geslagen worden, en het daarna tien minuten vóór half zeven appèl in de eetzaal zou zijn, ten einde ons in de gelegenheid te stellen aldaar een kop koffie te gebruiken. Zeker eene belangrijke ver aangenaming van ons dagelijksch leven, die er veel CXXIV

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 130