8 Zeker heeft zijne laatste ziekte hem nader dan ooit tot ons gebracht. In de ziekeninrichting hebben we hem gekend inzijn langen onderworpen lijden, en hem leeren hoogachten in zijne edele zelfverloochening, als hij gansche nachten de hevigste smarten stil zwijgend droeg om zijne medezieken niet in hunne nachtrust te storen. Immer was hij tevreden en welgemoed, zelfs, toen zijne zware koortsen hem dermate hadden uitgeput, dat hij geheel afgezonderd moest liggen en het aan niemand vergund was hem te bezoeken. Eens slechts werd het aan een van ons beiden toegestaan hem nogmaals te spreken en toen, weinige dagen vóór zijn verscheiden, sprak hij nog van de goede behandeling, die hij ondervond, en was hij tevreden en hoopvol als altijd. Maar de voortreffelijke zorgen van onzen waar- digen officier van gezondheid mochten hem niet behoudende wetenschap deed het hare, de belang stelling en de vriendschap reikten mede een liulp- zame hand, daar waar zij konden en mochten. HelaasNiets mocht baten. Huibert van Lokhorst overleed den 25en Februari. Door ziekte daarin verhinderd, was geen zijner familie-betrekkingen bij zijn sterven aanwezig. Zijn vader, toen zelf lijdende, had zijn eenigen zoon den dag voor diens verscheiden voor 't laatst bezocht, steeds hopende," zoo schreef hij later ,,dat de ziekte eene andere wending mocht nemen." Onze vriend was den 2en September 1861 te Bandjer- massin geboren, en bestemd voor den dienst der artillerie in O.-I.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 140