31 want dat had ik nooit geleerd bij m'sieur Willems, al was ik ook al aan de ,,quatrième conjugaison." Maar het verwonderde mij overigens niets dat hij naar iets vreemds vroeg, want wij hadden nu letterlijk alles in onzen winkel. Daar warenporte-monnaie's, sigarenkokers, flaconnetjes, wandelstokken, vazen, zeep, haarolie, pommade, vlekkenwater, zakkam metjes, kinderspeelgoed en nog zoo véél andere zaken, want mijn vader ,,deed in" galanteriën, en daartoe behoort van alles, zie je, want we hebben zelfs een poosje poeder voor limonade verkocht, en ook wel eens kamervuurwerk! Maar dien mijnheer van hierover, boven, meen ik altijd,verstond ik niet. ,,Wat wilde mijnheer gehad hebben?" zei ik dadelijk, want dat had ik Hendrik, onzen winkeljon gen, die met vader was meegegaan, dikwijls liooren zeggen. Ja, zie je," was't antwoord, „zoo'n ding..., enfin", en na een sierlijk wuiven met een hand schoen, dien hij in de hand hield, en dien hij zeker ook bij ons gekocht had, want die verkochten we ookZoo'n ding dat je op tafel zet, en waarin je dan sigaren doet." Nu wist ik wat hij meende: een sigarenstandaardik vertoonde hem eenige exemplaren en spoedig deed hij eene keuze. Zoo maakte ik kennis met den meneer van liier- over-boven. Nu moet je weten, dat vader een nichtje zou meê- brengen, dat met de Sl-Nicolaas-drukte zou komen helpen, en bij ons logeeren. Och, dat meêhelpen had ook niet veel te beduiden, want ze heeft toen meer gebroken en bedorven dan ik in mijn heele leven, en ze deed den heelendag niets dan giebelen en lachen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 163